OPPDRETTERE

Oppdretterne på denne listen er medlemmer av NMHK RTB rasegruppe, og forplikter seg til å følge NKKs «Etiske grunnregler for avl og oppdrett». Se avlskriterier for Russisk tsvetnaya bolonka.

Det er gratis for norske medlemmer å stå på lista. Utenlandske medlemmer må betale et gebyr på NOK 50,-. Oppdrettere søker selv om å bli oppført på listen ved å sende epost til  bolonka@nmhk.net med informasjon om:

  • Kennelnavn (om det er FCI godkjendt)
  • Navn på oppdretter(e)
  • Link til hjemmeside
  • Link til Facebook-side
  • Epost

Den enkelte oppdretter er selv ansvarlig for sin avlsstrategi, og må kontataktes direkte om du ønsker å vite noe om dette.

OPPDRETTERE MED FCI-GODKJENDT KENNELNAVN

BOLONKA NORVEZHKAYA 
Navn: Elin Nårstad
Epost: elin-na@online.no
Facebook: Bolonka norvezhkaya

CHIRUSKA
Navn: Bente Johansen
E-post: bentejo.65@gmail.com
Facebook: Kennel Chiruska

HAUGAMOEN
Navn: Jorunn Tillung & Vera Antonik
E-post: jorunn@bolonka.no & vera@bolonka.no
Facebook: Kennel Haugamoen

LOGRELIA
Navn:
 Ulrike Schroeter-Skaug
E-post:  logreliakennel@gmail.com
Facebook: Logrelia Kennel

NITTINI
Navn:
 Kristin Slottet
E-post: kristin@lagotto.no
Facebook: Kennel Nittini

CHARMINGDIVAS 
Navn: Torill Lorentsen & Willy Sandnes
Epost: sandneswilly@gmail.com
Facebook: CHARMINGDIVAŚ kennel

FILIFERA
Navn: Thone Wøyen
E-post: knekkis.woyen@gmail.com
Facebook: Kennel Filifera

KARESINDA
Navn: Irene Galåen
E-post: mail@karesinda.com
Facebook: Kennel KARESINDA

LOVISES ROYALE
Navn: 
Trine – Lovise Baremegselv
E-post:
t-thue-n@online.no
Facebook: –

NORBOLONKA
Navn: Anne Grethe & Erlend Norboe
E-post: tsvetnaya.bolonka@gmail.com
Facebook: —

RAVRUSKA
Navn:
 Oddny Dahl
E-post: ravruska@hotmail.com
Facebook: Kennel Ravruska

SMILITA
Navn:
Torunn Pettersen
E-post: torunnhpettersen@hotmail.com
Facebook: Torunn Pettersen

VON HANNEVIG
Navn:
 Hilde Hannevig Årland
E-post: hilde.hannevig@sklbb.no
Facebook: Hilde Hannevig Årland

SHOROSHO
Navn:
Benedicte Askevold / Siv Jensen
E-post: shorosho@shorosho.com 
Facebook: Kennel Shorosho

URTEHAGENS
Navn:
 Ingunn Nilssen og Oddlaug Nilssen
E-post: ingunn@hipas.no
Facebook: Urtehagens kennel

WYN WENDEL
Navn:
 Lisbeth Yvonne Thorsen og Ole Nøtnes
E-post: ole@wynwendel.no
Facebook: Wyn Wendel bolonka

OPPDRETTERE I UTLANDET MED FCI-GODKJENDT KENNELNAVN

LA GOZZA
Navn:
Yvonne Samuelson, Sverige
E-post:
 samuelson.t@hotmail.com
Facebook:
La Gozzas

ZAFFERANO
Navn: Elisabeth Cameron, Sverige
E-post: kennelzafferano@gmail.com
Facebook: Elisabeth Cameron

OPPDRETTERE UTEN FCI-GODKJENDT KENNELNAVN

Navn: Bente Næss
E-post: -Benten59@hotmail.com
Facebook: Bente Næss

Navn: Gunn Karin Singsø
E-post: gunnsingso@gmail.com
Hjemmeside: