OPPDRETTERE

Oppdretterne på denne listen er medlemmer av NMHK RTB rasegruppe, og forplikter seg til å følge NKKs «Etiske grunnregler for avl og oppdrett». Se avlskriterier for Russisk tsvetnaya bolonka.

Det er gratis for norske medlemmer å stå på lista. Utenlandske medlemmer må betale et gebyr på NOK 50,-. Oppdrettere søker selv om å bli oppført på listen ved å sende epost til  bolonka@nmhk.net med informasjon om:

  • Kennelnavn (om det er FCI godkjendt)
  • Navn på oppdretter(e)
  • Link til hjemmeside
  • Link til Facebook-side
  • Epost

Den enkelte oppdretter er selv ansvarlig for sin avlsstrategi, og må kontaktes direkte om du ønsker å vite noe om dette.

OPPDRETTERE MED FCI-GODKJENDT KENNELNAVN

BOLONKA NORVEZHKAYA 
Navn: Elin Nårstad
Epost: elin-na@online.no
Facebook: Bolonka norvezhkaya

FILIFERA
Navn: Thone Wøyen
E-post: knekkis.woyen@gmail.com
Facebook: Kennel Filifera

NORBOLONKA
Navn: Anne Grethe & Erlend Norboe
E-post: tsvetnaya.bolonka@gmail.com
Facebook: —

RAVRUSKA
Navn:
 Oddny Dahl
E-post: ravruska@hotmail.com
Facebook: Kennel Ravruska

URTEHAGENS
Navn:
 Ingunn Nilssen og Oddlaug Nilssen
E-post: ingunn@hipas.no
Facebook: Urtehagens kennel

WYN WENDEL
Navn:
 Lisbeth Yvonne Thorsen og Ole Nøtnes
E-post: ole@wynwendel.no
Facebook: Wyn Wendel bolonka

CHIRUSKA
Navn: Bente Johansen
E-post: bentejo.65@gmail.com
Facebook: Kennel Chiruska

NITTINI
Navn:
 Kristin Slottet
E-post: kristin@lagotto.no
Facebook: Kennel Nittini

QUEEN OF BEAUTY
Navn:
 Elin Støre
E-post:elin-s@vktv.no
Facebook: Elin Støre

SHOROSHO
Navn:
Benedicte Askevold / Siv Jensen
E-post: shorosho@shorosho.com 
Facebook: Kennel Shorosho

VON HANNEVIG
Navn:
 Hilde Hannevig Årland
E-post: hilde.hannevig@sklbb.no
Facebook: Hilde Hannevig Årland

OPPDRETTERE UTEN FCI-GODKJENDT KENNELNAVN

Navn: Berit Susan Engeset
E-post: beritsengeset@gmail.com
Facebook: Berit Susan Engeset 

Navn: Heidi Håøya
E-post: Heidi.haoya@gmail.com
Hjemmeside:

Navn: Gunn Karin Singsø
E-post: gunnsingso@gmail.com
Hjemmeside:

Navn: Jorunn Tinghaug
E-post: jorunntinghaug@gmail.com
Facebook: Jorunn Tinghaug